Regulamin 2015

Regulamin 2015

Informacje dotyczące uczestnictwa w konkursach

Uczestnicy mają prawo do uczestniczenia w więcej niż jednym konkursie. Odpowiedzialność za uczestnictwo i rejestrację w poszczególnych konkursach ponosi uczestnik. Organizator nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy uczestnik nie pojawi się na konkursie. W przypadku braku pełnej opłaty: opłata rejestracyjna + opłata za udział w poszczególnych konkursach – rejestracja nie jest możliwa i skutkuje brakiem możliwości udziału w konkursach mistrzostw Nailpro Poland Competitions.

Zawody Nailpro EEU Europa Wschodnia otwarte są dla specjalistów w branży paznokciowej, którzy posiadają licencję i kwalifikacje do świadczenia tych usług. Studenci i mistrzowie z krajów, gdzie ten rodzaj działalności nie podlega licencjonowaniu, również kwalifikują się do udziału. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do żądania potwierdzenia kwalifikacji lub dokumentu miejsca gdzie uczestnik ukończył profesjonalne szkolenie.

Uczestnicy mają prawo do konkurowania w więcej niż jednej kategorii. Odpowiedzialność za uczestnictwo i rejestrację w poszczególnych kategoriach ponosi uczestnik. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności w sytuacji, gdy uczestnicy nie pojawiają się w konkursie. Nie akceptujemy rejestracji do momentu kiedy uczestnik nie zapłacipełnej opłaty za uczestnictwo w konkursie.

 

1. TWIST FRENCH.Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji dekoracyjnego klasycznego biało – różowego frenchu na jednej dłoni. Podział na weteranów i początkujących. Praca na żelu lub akrylu, oceniane razem. Konkurencja na tipsie lub (oceniane razem) szablonie. Czas realizacji – 1,5 godziny na jedną rękę.

2. SALON SUCCESS.Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – modelowanie salonowe. Podział na weteranów i początkujących. Brak podziału na akryl / żel. Konkurencja tylko dla żelu. Dozwolony cover. Konkurencja na tipsie lub (oceniane razem)  szablonie. Czas – 1,5 godziny na obie ręce.

3. SCULPTURED NAIL.Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – modelowanie konkursowe. Podział na weteranów i początkujących. Brak podziału na żel i akryl. Konkurencja tylko dla akrylu. Zabrania się stosowania coveru. Uwidocznienie lunęli ( obłączka). Czas wykonania 2,5 godziny na obie ręce.

4. ON MY OWN.Konkurencja indywidualna – modelowanie salonowego frencha na sobie. Wykonanie stylizacji na jednej dłoni. Podział na weteranów i początkujących. Praca na żelu lub akrylu, oceniane razem. Czas pracy – 1,15 godziny na jedną rękę.

. FLAT NAIL ART.Temat: „Legendy ( postacie / bohaterowie / osoby ) branży paznokciowej”. Ręczne malowanie w box’ach (pudełkach). Konkurencja zaoczna.

2. MIXED MEDIA.Temat: „Historia mojego zawodu (stylistki paznokci)”. Ręczne malowanie w box’ach (pudełkach). Konkurencja zaoczna

3. EXTREME STILETTO DESIGNKonkurencja indywidualna. Wykonanie stylizacji na jednej dłoni. Podział na weteranów i początkujących ( nowicjuszy ) . Praca na żelu lub akrylu, oceniane razem. Czas – 2 godziny na jedną ręką. Temat: „Odcienie czerwieni pasujące do marsala”.

4. FANTASY NAIL ART. Temat: „Manicure przyszłości”. Konkurencja na modelce. Wykonanie stylizacji na obu dłoniach – umieszczenie wcześniej przygotowanych zdobień wg tematu. Podział na weteranów i początkujących. Praca jest wykonywana wcześniej, do czasu konkursu. Czas 15 minut.

1. SOAK – OFF GEL APPLICATION. Konkurencja na modelce. Wykonanie Stylizacji na obu dłoniach. Brak podziału na weteranów i początkujących. Czas pracy 30 minut na dwie ręce.

 

2. PERFECT MATCH. Idealna para 3 w 1. Konkurencja zespołowa – TEAM. Praca dwóch stylistów na jednej modelce. Uczestnik A pracuje na jednej z rąk przedłużając na tipsie, uczestnik B wykonuje przedłużenie na szablonie. Wykonanie stylizacji french na obu dłoniach. Brak podziału na weteranów i początkujących. Praca na żelu lub akrylu, oceniane razem. Czas trwania konkurencji 1,5 godziny na obie ręce.

 • Dla wszystkich uczestników w kategorii początkujących opłata rejestracyjna wynosi 25 euro w rejestracji z wyprzedzeniem do 15 listopada 2015. Po tym terminie wynosić będzie 40 euro.

   

  Dla wszystkich uczestników w kategorii weteranów opłata rejestracyjna wynosi 50 euro rejestracji z wyprzedzeniem do 15 listopada 2015. Po tym terminie wynosić będzie 70 euro.

   

  Dla wszystkich uczestników w kategorii bez podziałów na weteranów i początkujących opłata rejestracyjna wynosi 35 euro rejestracji z wyprzedzeniem do 15 listopada 2015. Po tym terminie wynosić będzie 50 euro.

   

  Opłata rejestracyjna za uczestnictwo w mistrzostwach Nailpro EEU nie podlega zwrotowi. Zarejestrowani uczestnicy, którzy nie są w stanie uczestniczyć ze względu na nieprzewidziane okoliczności, otrzymają zniżkę na udział w kolejnych mistrzostwach w 50% wpłaconej kwoty. Na przykład, jeśli uczestnik w rejestracji wstępnej zapłacił 50 euro, otrzyma rabat w wysokości 25 euro do wzięcia udziału w kolejnych mistrzostwach. Uczestnicy mogą skorzystać z tej zniżki w bieżącym roku konkurencyjnej – w innym kraju. Zniżka obowiązuje tylko przez rok. W przypadku niewykorzystania możliwości uczestnictwa uczestnik nie może żądać zniżki w roku kolejnym.

   

  Dla certyfikowanych mistrzów Wschodnioeuropejskie Stowarzyszenie Paznokciowe (BEHA), dla stylistów –  obywateli innych krajów, możliwe zniżki nawet do 40% w kategorii, w zależności od kategorii.

   

  WAŻNE!!! Organizator nie ponosi kosztów opłat bankowych z tytułu wpłat walutowych.

  • Początkujący uczestnik, który zdobędzie pierwsze miejsce w kategorii artystycznej, będzie miał wybór do uczestniczenia jako weteran lub początkujący w konkurencjach technicznych, ale będzie zawsze weteranem w konkurencjach artystycznych.
  • Weteran, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii artystycznej, nie może uczestniczyć w kategoriach technicznych jako weteran. Tylko jako początkujący, ale w konkurencjach artystycznych powinien wziąć udział jako weteran.
  • Jeśli uczestnik jest weteranem w kategorii technicznej i nie wygrał pierwszego miejsca w kategorii artystycznej – uczestniczy jako początkujący w kategoriach artystycznych.
  • MUSISZ poinformować organizatorów Nailpro EEU by zmienili twoją kategorię.

   

  Jeśli członkowie zespołu chcą uczestniczyć w konkursie drużynowym, uczestnicy muszą zarejestrować się w czasie rejestracji i zadeklarować przynależność do danej drużyny. Liczba uczestników jest nieograniczona, ale do punktów zespołutrafią tylko  oceny osób z TOP-10 . Jeżeli członek opuszcza zespół lub przenosi się do innego, jego punkty pozostają w pierwszym składzie TEAMU.

  Członkowie zespołu, którzy chcą wziąć udział w NAILPRO EEu Cup Team Challenge – muszą ogłosić swoje członkostwo w trakcie rejestracji. Liczba członków zespołu nie jest ograniczona ale tylko pierwszy skład zespołu weźmie udział w Drużynowym Pucharze Nailpro. (Jeśli uczestnik dołącza do zespołu lub zmienia go w trakcie roku konkursowego, punkty uzyskane przez uczestnika w poprzednich konkursach pozostaną w zespole, w którym brał udział.)

  Uczestnicy, którzy rywalizują w TEAM-ach marek, muszą pracować tylko na produktu marki jaką reprezentują (z wyjątkiem pilników, metalowych akcesoriów i narzędzi).

  Członkowie, którzy uczestniczą jako TEAM danego producenta produktów do Stylizacji paznokci powinni stosować produkty tylko z etykietą producenta za wyjątkiem narzędzi

1. Przystępując do konkursu, uczestnicy i modelki automatycznie wyrażają zgodę na wykorzystanie przez firmę Creative Age Publication Inc., a także Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Paznokci, Atelier Urody Vellp Professional oraz European Nails International SP z o.o jego danych osobowych, wizerunku i fotografii jego prac do publikacji w czasopismach, a także wykorzystywania i odtwarzania obrazu i zdjęć zdobytych podczas konkursów przez organizatorów  i innych fotografów. Wszystkie zdjęcia, materiały wideo i teksty należą do Creative Age Publication Inc., Wschodnio Europejskiego Stowarzyszenia Paznokci, Atelier Urody Vellp Professional, European Nails International SP Z OO – ich wykorzystanie bez odpowiedniej zgody jest zabronione. Sama rejestracja do udziału w Mistrzostwach zakłada, że uczestnicy zgadzają się z tym zapisem i jest uważana za pisemne jego potwierdzenie.

 

2. Po przyjeździe na miejsce konkursowe, każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa wraz z bransoletką  i / lub okrągłą naklejką z numerem. Dla modelki kolor bransoletki odpowiada poszczególnej nominacji – kategorii. Uczestnicy kategorii Juniorzy / początkujący  otrzymają dodatkową białą bransoletkę dla każdej konkurencji – oddzielną. Konieczne jest jej zapięcie na ręce modelki. Bransoletka powinna być zapięta w ten sposób aby jej numer był odwrócony w kierunku sędziego.

 

3. Tematy: Uczestnicy zobowiązują się kierować zasadami danej kategorii. Za nieprzestrzeganie tematów poszczególnych kategorii, organizatorzy mają prawo odejmować punkty lub dyskwalifikować uczestnika. Decyzja zostanie podjęta przez dyrektora mistrzostw i ogłoszona na ceremonii wręczenia nagród. Należy zauważyć, że w przypadku pojawienia się w temacie barw i odcieni , oznacza to że inne kolory i / lub odcienie nie mogą być używane.

 

4. Uczestnicy muszą zadeklarować swoje kwalifikacje przy rejestracji, z wyjątkiem przypadku kiedy nie jest potrzebne:

    • początkujący w konkurencjach artystycznych– uczestnik, który nigdy nie zajął pierwszego miejsca w żadnej z konkurencji artystycznych

    • początkujący w konkurencjach technicznych– uczestnik, który nigdy nie zajął pierwszego miejsca w żadnym konkursie modelowania paznokci (techniczne konkurencje)

    • weteran w konkurencjach artystycznych– uczestnik, który zajął pierwsze miejsce w konkurencjach artystycznych

    • weteran w konkurencjach technicznych– uczestnik, który zajął pierwsze miejsce w kategoriach technicznego modelowania french

    • uczestnicy konkurencji bez podziałuna weteranów i początkujących zostaną połączeni – początkujący / juniorzy będą startować z weteranami.

1. Wszystkie prace wykonane w określonej kategorii powinny należeć do uczestnika zarejestrowanego w danej kategorii i wykonywane wyłącznie przez niego. W przypadku naruszenia tej zasady, uczestnicy zostaną wykluczeni z udziału w zawodach Nailpro EEU jeden rok.

 

2. Wszystkie prace muszą być wykonywane w danej konkurencji na polu konkursowym, z wyjątkiem szczególnych przypadków wskazanych w przepisach. W przypadku naruszenia tej zasady, uczestnicy zostaną wykluczeni z udziału w zawodach Nailpro EEU jeden rok.

 

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dyskwalifikacji uczestników lub modelek, lub odejmować im punkty za złamanie regulaminu mistrzostw Nailpro, bez względu na naruszenie jakie miało miejsce przed lub w trakcie zawodów. W przypadku, gdy naruszenie wyjdzie na  jaw po otrzymaniu nagród i wyróżnień, zdyskwalifikowany zawodnik zobowiązany jest zwrócić wszystkie otrzymane nagrody i tytuły przedstawicielowi Nailpro w Polsce. Ponadto zostanie wyeliminowany z konkursu na rok kalendarzowy.

 

4. W zrozumienie wszelakich zasad i reguł obowiązujących uczestników i modelek odpowiadają sami uczestnicy.

 

5. Uczestnicy przyjeżdżają na czas do miejsca rejestracji przed konkursami w celu uzyskania pełnych informacji na temat konkursu. Spóźnialscy nie mogą być dopuszczeni do udziału w  konkursie. Prace w kategoriach Nail Art. w boxach ( pudełkach) można dostarczyć do organizatora NAILPRO przez osoby trzecie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za prace przyniesione przez osoby trzecie.

 

6. Uczestnicy zapewniają sobie sami modelki jeśli w danej kategorii konkursowej są one wymagane. Modelki muszą mieć ukończone 18 lat. Jeśli modelka nie jest pełnoletnia, musi przedstawić zgodę rodziców, lub musi zapewnić ich obecność podczas trwania konkurencji konkursowej. Na prośbę organizatorów modelka jest zobowiązana do przedstawienia dowodu osobistego , paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego jej pełnoletniość. Prace mogą być wykonywane tylko na modelkach żywych.

 

7. Uczestnicy muszą sami zapewnić sobie niezbędne materiały i narzędzia do pracy, w tym lampy (jeśli przepisy nie są określone). Do konkursu mogą być użyte tylko logowane produkty. Nie dopuszczalne jest stosowanie produktów typy „no name”.

 

8. Ostateczne zasady zostaną ogłoszone podczas briefingu ( na odprawie ) 5-15 minut przed daną konkurencją.

 

9. Podczas odprawy, nie wolno wykonywać jakichkolwiek manipulacji na modelkach i w materiałach, a nawet ich dotknąć. Naruszenie prowadzi do dyskwalifikacji.

 

10. Na początku konkursu uczestnik powinien umieścić wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do jego pracy na stole. Futerały i torby muszą być zamknięte. Zabrania się podnieść cokolwiek z podłogi na stół roboczy po rozpoczęciu konkursu, bez zgody i obecności sędziów kwalifikacyjnych.

 

11. Podczas zawodów, modelka nie może wspomagać uczestnika w żaden sposób. Modelka nie powinna usuwać pyłu, lizać paznokci podczas zawodów do zakończenia prac związanych z oceną. Jeśli sędzia podejmie uwagi techniczne na temat naruszenia przepisów – dyrektor konkursu zadecyduje, czy dyskwalifikuje zawodnika za niedopuszczalne zachowania modelki.

 

 12. Uczestnik musi mieć wszystkie produkty, które będzie używał podczas wykonywania pracy konkursowej w danej kategorii na powierzchni roboczej stołu, wszystkie torby muszą być zamknięte. Po rozpoczęciu uczestnik konkursu może otworzyć torbę tylko w obecności sędziego kwalifikacyjnego Nailpro EEU.

 

13. Szablony / Formy muszą być profesjonalne i papierowe. Nie dopuszcza się stosowania metalowych form bądź czegokolwiek przypominającego metal. Nie zastosowanie się będzie przyczyna dyskwalifikacji uczestnika.

 

14. Miski do obmywania paznokci z pyłu muszą być przeźroczyste lub plastikowe bez żadnych ulepszeń w środku: kamienie, muszelki itp.

 

15. Wszystkie zakazane materiały lub narzędzia znajdujące się na powierzchni stołu roboczego, zostaną skonfiskowane. Uczestnik, który naruszy zasady może zostać zdyskwalifikowany przez decyzję organizatorów. Skonfiskowane materiały i narzędzia mogą być zwrócone na wniosek uczestnika, tuż po ceremonii wręczenia nagród.

 

16. Po rozpoczęciu konkursu, uczestnicy i modelki nie mają prawa do opuszczenia miejsca konkursowego bez zgody sędziów kwalifikacyjnych zawodów. Naruszenie będzie skutkować dyskwalifikacją.

 

17. Gdy tylko sędzia kwalifikacyjny ogłosi koniec konkursu, uczestnik zobowiązany jest natychmiast zaprzestać pracy usunąć wszystkie materiały i narzędzia z rąk i  odejść od powierzchni roboczej stołu oraz wyjść poza miejsce konkurencji. Uczestnicy nie mogą dotykać rąk modelki do momentu oceny sędziów. Naruszenie będzie skutkować dyskwalifikacją.

 

18. Gdy tylko sędzia techniczny ogłosił koniec konkursu, modelka powinna wstać i postępować zgodnie z instrukcjami. Ona nie ma prawa opuścić pola konkursowego podczas zawodów. Naruszenie będzie skutkować dyskwalifikacją.

 

19. W ocenie sędziów modelki nie mogą rozmawiać z sędziami i do siebie nawzajem.

 

20.  Modelki nie mogą mieć biżuterii (palce, nadgarstki, etc.), w tym zegary. Za naruszenie tej zasady, sędziowie mają prawo do usuwania z 5 punktów w klasyfikacji ogólnej. Zasada ta nie ma zastosowania do kategorii FANTASY NAIL ART.

 

21. Modelkom zabrania się dotykać i przesuwać zasłony między nimi a przestrzenią sędziowską.

 

22. Uczestnicy nie mogą być w / lub pobliżu obszaru sędziowskiego. Za naruszenie – dyskwalifikacja.

 

23. Na znak zespołu organizacyjnego , uczestnicy muszą oczyścić powierzchnie robocze i opuścić pole konkursowe.

 

24. Uczestnik i modelka mają po jednym krześle.

 

 25. Jeżeli uczestnik nie zgadza się z wynikami oceny lub sędziego, to powinno być wyrażone w uprzejmy sposób. Jeśli uczestnik wyrazi swoje odczucia w arogancji i nieuprzejmy sposób, sędzia może rozważyć, czy zdyskwalifikuje uczestnika i pozbawi jakiegokolwiek prawa do udziału we wszystkich mistrzostwach Nailpro EEU.

 

26. Organizatorzy mistrzostw i zespół zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.

Sędziowie wyłaniają laureatów w następujący sposób:

·         trzech sędziów ogląda osobno stylizacje wykonane przez początkujących i weteranów  wybierając 10 najlepszych prac

·         w TOP10 znajduje się po 10 finalistów :10 początkujących i 10 weteranów / dla kategorii konkursowych bez podziału również jest 10 finałowych stylizacji

·         finałowe stylizacje oceniane są w jednym czasie. Ocena obejmuje 13 kategorii konkursowych w 10-punktowej skali, gdzie 1 pkt – stylizacja, jest nie do przyjęcia, 10 pkt – stylizacja, jest doskonała. Każdy sędzia jest odpowiedzialny za 3–4 kryteriów oceny. Kryteria dla każdej z kategorii konkursowej są określone w każdym regulaminie konkursu.

·         Karty ocen wydawane tylko finalistom (możliwa wersja elektroniczna).

·         Sekretarz zlicza punkty, a sędziowie wyznaczają miejsca.

·         Przewodniczący JURY ma prawo do ostatecznego głosu.

·         Decyzja sędziów jest ostateczna i nieodwołalna.

 

Dostęp do miejsca mistrzostw jest ograniczony – tylko dla uczestników i ich modelek oraz organizatora.

Nailpro Poland Competitions to konkursy indywidualne i zespołowe i aby mogły się odbyć zgodnie z Harmonogramem, w każdej kategorii konkursowej musi być minimum 5 uczestników – 5 uczestników na poziomie weteranów i 5 uczestników na poziomie początkujących. W kategoriach bez podziału na weteranów i początkujących musi być minimum 8 uczestników. Jeśli liczba uczestników nie osiągnie wymaganego poziomu – 5 – początkujący mogą startować wraz z weteranami tylko w tym konkretnym przypadku. Organizator zwraca opłaty za udział w konkursie w sytuacji kiedy dana konkurencja nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby uczestników

TOP MASTER – uczestnik, który zdobędzie najwięcej punktów podczas mistrzostw Nailpro Polska Competitions (we wszystkich konkursach razem) otrzymuje tytuł TOP MASTER, puchar, dyplom, nagrodę finansową w wysokości 500 euro, nagrodę rzeczową: autoklaw najnowszej generacji STEAMJET marki enbio technology o wartości 3’942 brutto ( w tym Vat 8% )

TOP TEAM – uczestnicy zgłoszeni do jednego zespołu „TEAMu”, a który zdobędzie największą liczbę punktów podczas mistrzostw Nailpro Polska Competitions (we wszystkich konkursach razem) otrzymuje tytuł TOP TEAM, a każdy uczestnik otrzyma medal i dyplom.

PUCHAR INDYWIDUALNY – uczestnik, który w ciągu roku konkursowego uzyska najlepsze wyniki i zgromadzi największą liczbę punktów, otrzyma puchar turnieju Nailpro CUP Eastern Europe Competitions oraz tytuł – GRAND MASTER NAILPRO CUP EEu.

PUCHAR DRUŻYNOWY – Każdy z członków TEAMu, stając się finalistą w poszczególnych kategoriach, otrzymuje swoje punkty. Wspólne punkty są dodawane do ogólnej punktacji zespołu w walce o Puchar Drużynowy. Zdyskwalifikowani uczestnicy nie otrzymują punktów. Zwycięska drużyna otrzymuje Puchar Nailpro CUP Eastern Europe Competitions. Każdy członek TEAMu otrzyma medal.

Uczestnicy powinni wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród, aby otrzymać swoje nagrody i wyróżnienia.

Natychmiast po ceremonii zespół organizacyjny Nailpro Poland Competitions rozda finalistom karty oceny, a sędziowie będą mogli odpowiedzieć na pytania i udzielać porad dotyczących poprawienia stylizacji konkursowych wykonanych przez uczestników konkursu.

 

Zasady i informacje nie są przedmiotem dyskusji i debaty. Wszystkie uwagi, pomysły i zalecenia są przyjmowane cały czas adresem ewa.zabinska@nailpropoland.com.

 

Mistrzostwa Nailpro Competitions są przykładem i wzorem dla całej branży paznokciowej.

 

Organizatorzy Nailpro CUP Eastern Europe Competitions, a tym samym Nailpro Poland Competitions, zakładają, że uczestnicy zachowywać się będą jak profesjonaliści i sportowcy.

 

WAŻNE!!! Każdy uczestnik, który zauważy u innego uczestnika złamanie regulaminu podczas trwania konkurencji konkursowej ma obowiązek zgłosić to natychmiast sędziemu technicznemu / organizatorowi. Wszelkie niezgodności zgłoszone po zakończeniu konkurencji nie będą uwzględnianie.

 

Po zakończeniu roku konkursowego nastąpiła zmiana regulaminów. Laureaci innych konkursów organizowanych na świecie będą kwalifikowani na podstawie konkurencji odpowiadającym konkurencjom Nailpro Competitions. Szczegółowe i nowe regulaminy będą opublikowane z dniem 01.01.2018. Więcej informacji u organizatora.

Zwycięzcy pierwszej edycji NAILPRO CUP POLAND w 2015 otrzymają cenne nagrody:

Kategorie konkursowe podział na początkujący / weteran :

Początkujący otrzymują: puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe od sponsorów.

Weterani otrzymają: puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe od sponsorów. nagrody pieniężne: 1 miejsce – 50 Euro, 2 miejsce – 40 Euro, 3 miejsce – 30 euro.

Kategorie konkursowe bez podziału na początkujących / weteranów – zwycięzcy otrzymują: medale,  dyplomy, nagrody rzeczowe od sponsorów.

Sędziowanie jest następujące: trzech sędziów oglądają osobno pracy początkujących i weteranów. Każda grupa ma po 10 finalistów. Dla kategorii konkursowych bez podziału na początkujących i weteranów jest tak samo.

Podczas oceny prac finalistów prace oceniane są równocześnie. Ocenie podlega 10 kategorii konkursowych w 10-punktowej skali, gdzie 1pkt – stylizacja jest nie do przyjęcia, 10pkt – stylizacja jest doskonała. Każdy sędzia jest odpowiedzialny za 3-4 kryteriów podczas oceny. Kryteria dla każdej z kategorii konkursowej są określone w regulaminie konkurencji. Arkusze z wynikami są wydawane tylko finalistom ( możliwa wersja elektroniczna). Sekretarzy liczą punkty, a sędziowie wyznaczają miejsca. Sędzia główny ma prawo do ostatecznego słowa. Decyzja sędziów jest ostateczna i nieodwołalna.

Dostęp do obszaru mistrzostw jest ograniczony – tylko dla uczestników i ich modelek oraz organizatorów.

NAILPRO CUP POLAND to konkursy indywidualne i zespołowe i aby mogły się odbyć zgodnie z planem, w każdej kategorii konkursowej musi być minimum 5 uczestników – 5 uczestników  na poziomie weteranów i 5 uczestników na poziomie początkujących. W kategoriach bez podziału na weteranów i początkujących musi być minimum 8 uczestników. Jeśli liczba uczestników nie osiągnie wymaganej – 5 – początkujący mogą startować wraz z weteranami tylko w tym konkretnym przypadku. Opłaty za udział w konkursie zostaną zwrócone tylko wtedy, gdy konkurencja jest odwołana przez organizatora.

TOP TEAM
Team który uzbiera najwięcej punktów podczas mistrzostw Nailpro Polska  (we wszystkich konkurencjach razem) dostaje tytuł TOP-TEAM, każdy uczestnik dostaje medal i dyplom.

PUCHAR INDYWIDUALNY
Uczestnikowi, który w ciągu roku konkursowego uzyska najlepsze wyniki i zgromadzi największą liczbę punktów, dostanie puchar mistrzostw NAILPRO Eastern Europe i zostanie przyznany tytuł – „Mistrz Europy Wschodniej” i
„Zwycięzca Pucharu Pucharów Europy Wschodniej”

PUCHAR DRUŻYNOWY
Każdy z członków zespołu, stając się finalistą  w poszczególnych kategoriach otrzymuje swoje punkty. Wspólne punkty są dodawane do ogólnej punktacji zespołu w walce o Puchar Drużynowy. Dyskwalifikowani uczestnicy nie otrzymują punktów. Zwycięska drużyna otrzymuje Puchar Nailpro Ekstern Europe  każdy członek zespołu otrzyma medal.

Uczestnicy powinni odwiedzić ceremonię wręczenia nagród, aby otrzymać swoje nagrody i wyróżnienia.

Natychmiast po ceremonii,  zespół organizacyjny Nailpro Europa Wschodnia, rozda finalistom arkusze oceny, a sędziowie będą mogli odpowiedzieć na pytania i udzielać porad na poprawienie pracy stylistek.

Zasady i informacje nie są przedmiotem dyskusji i debaty. Wszystkie uwagi, pomysły i zalecenia są przyjmowanetylko pod koniec roku konkursowego pod adresem: ewa.zabinska@op.pl lub info@nailpro-ee.com.

 Mistrzostwa  Nailpro Eastern Europe są przykładem i wzorem dla całej branży paznokciowej. Organizatorzy zakładają, że uczestnicy zachowywać się będą jak profesjonaliści i sportowcy.